Filmin tanımına tanıtımına buradan bakabilirsiniz İMDB

Tanımı…Yine de Türkçe olarak da yazayım. Filmin adı başlıkta. 2010 yapımı, aksiyon/dram/ suç kategorisinde, Amerika kökenli, 98 dakikalık, başrolünde Dwayne Johnson var.

Konusu…Afişindeki tanımında gördüğünüz üzere geç gelen adalet, adalet değildir sloganına sahip.

Mini özeti… Afişte gördüğünüz başrol oyuncusu Dwayne Johnson’ı nadiren görmüşüzdür ekranlarda. İyi bir oyuncu olduğuna da şüphe yok. Özellikle fiziksel özellikleri de bu konuda etkili. Film Johnson’ın bir hapishaneden çıkışı ile başlıyor. Bütün millet o kadar nefret etmiş ve baskı altında kalmış ki ardından küfürler ediyorlar o sırada. Hapishaneden çıkar çıkmaz ıssız yollara düşüp kararlı ve başı önde ama dik bir şekilde hızlı adımlarla yürüyor. Sonunda; Chevelle marka bir araba saklanmış olarak bekliyormuş ve; ona biniyor. Afişteki silahı da o arabadan elde ediyor ve gidiyor bir ofise bir kişiyi iki kaşın ortasından vuruyor.  Ve sonrası da bir intikamın alınmaya çalışıldığının anlatılmasıyla geçiyor. Ama silah kullanan sadece Johnson değil.

İncelemem… Film ifade ettiğim gibi çok hızlı bir şekilde başlıyor. Başlıyor ama bu adam ne yapıyor, ne ediyor demekten kendinizi alamıyorsunuz. Sonra fark ediyorsunuz ki film yaşanılanların son gününden başlıyor. Filmdeki polisler ile beraber siz de çözüme dahil olarak bu olayların ne anlama geldiğini anlıyorsunuz. İşte bu da filmi tamamen heyacanlı kılan bir güzellik.  Bir iki yeri genel olarak açıkta kalıyor ama o kadar da önemli değil bu filmde gerçekten. Yüz üzerinden 90 puanı hak ediyor bana göre.

İyi seyirler, yararlı olması dileğiyle…

 

Author

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Write A Comment

Pinle!