Top

Ay Hırsızı, Sunay Akın…

Ay Hırsızı, Sunay Akın…

Sunay Akın, Ay Hırsızı, Türkiye  İş Bankası/Kültür Yayınlarından çıkan bir 10. Baskı, 235 sayfa, 2009, İstanbul ile künyesi…

Kitabı 10.01.2010 tarihinde Sunay Akın Şinasi Sahnesi’ndeki gösterisindeyken almışım. Buraya tıklayarak görebilirsiniz o güne dair yazıyı. Ve bu kitabı okumak da birkaç ay öncesine nasip oldu.

Kitabın tasarımı İş Bankası’nca yapılmış ve genel tema siyah uzay içindeki ay yüzeyi ama ön kapakta hayallerin, oyuncakların, tarihi bir fotoğrafın, bir yerkürenin, bir de Apollo’yu anımsatan karakterler mevcut. Kitap Gürol Kutlu’ya diyerek başlıyor. Sonra içindekiler bölümü var. 50 tane de deneme/yazı mevcut. Konuları ise kitabın başlığındaki ifade ile Ay ve onun üzerine halkımızın dramatik durumu genel olarak. Teknolojiye nasıl yenildiğimiz, eğitim, yoksulluk ile hayallerimizin baskıcı politikalar ile ayrı gitmesi… Aynı zamanda bilmediğimiz hatta araştırmadığımız tarihimizin yüzümüze çarpılışı adeta ve biz sahip çıkmadığımız için geldiği halin yine yüzümüze tükürülmesi…

Doğal ki, Sunay Akın böyle ifade etmez ve halkına bu tuhaflığı yapmazdı. Ben sadece daha fazla araştırmadığım için utancım dolayısı ile bu ifadeleri kullandım. Sunay Akın belli etmese de “Edep ya hu!” demiş kendisine ve sözlerimizi balla kesmiş.

Çok ilginç detayları bulması bu kitabı okurken çok ama çok heyecanlanmamıza yol açıyor. Aralarda fotoğraflar ile kanıtlar sunup, oyuncakların da fotoğraflarını gösteriyor. Çoğunlukla ya “Vay anasını!” diye kaba tabirle şaşırıyoruz ya da “İşe bak!” diyerek tarihte gerçekleşen saçmalıklara ağzımız açık kalıyor yine.

Herkesin okuması gereken nadirlerden bu kitap gözümde. Özellikle benden de genç insanların okuması gerekli.

Yararlı olması dileğiyle…


Bu da en ucuzundan satış bağlantısı;

Ay Hırsızı Sunay Akın

 

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan İntihar - mini inceleme başlıklı makalemizde durkheim ve intihar hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

İş ve ürün geliştirir. G4ASW kurucusu, Bilge Adam dijital medya eğitmeni. Growth hacking, dijital strateji, dijital pazarlama ve performans yönetimi, sosyoloji, araştırma, tasarım, yazılım, Google Adwords, Google Analytics, Facebook & Instagram, UX, SEO, CRO, eticaret, startup, mobil uygulama ve oyun odağında profesyonel danışmanlık ve atölye çalışmaları sunar. Branding Türkiye'de, HYTürkyılmaz'da, G4ASW'da, Medium'da yazar, Youtube'de video yayınlar.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious