Top

Bitcoin nedir?

Bitcoin nedir?

Bitcoin nedir? Bitcoin; kripto parabirimi, araya hiçbir kurum almaksızın kişiler arasında para aktarımı sağlıyor.

Arkaplanda ise anladığım kadarıyla çok iyi şekilde kara para aklamayı sağlıyor, tutuklama oldu mesela CEO’suna geçenlerde. Uyuşturucu parasını akladığı gerekçesiyle.

Şimdi de Nakamoto isminde bir adamın peşinde dolanıyorlar çünkü o Bitcoin’in mucidi olduğu tahmin ediliyor.

Ek olarak; devletlerin engelleyip engellememesine bağlı olarak veya yapılan yüklü alışverişler ve katılımlar ile borsada değeri bazen yükseliyor bazen de düşebiliyor.

Bir ek bilgi daha; Bitcoin’e Bitcoin Miner adı verilen sunucular satın alıp Bitcoin’e hizmet etmesini sağladığınız takdirde, sunucunun/miner’ın gücüne bağlı olarak saat başına Bitcoin kazanabiliyorsunuz.

Bu yazı Bitcoin yazılarımızın bir girişinden ibarettir. Daha detaylı bilgi ve haberlerle konuya devam edeceğiz.

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Survey Savvy Fikirlerinize ve Pazar Araştırmalarına Önem Veren Bir Anket Sitesi başlıklı makalemizde anket, araştırma ve davet hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

Sosyolog, dijital stratejist. Dijital medya, reklam ve growth hacking eğitimleri ve hizmetleri sunarım. PC, konsol fark etmez. Oyun oynamayı severim.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious