Capital, görselde de gördüğünüz gibi bir site.

Capital.com.tr

Başlıkta verdiğimiz adresten erişebilirsiniz. Hatta buradaki Capital.com.tr‘ye de tıklayabilirsiniz. Bu site Doğan yayın grubuna ait. Ekonomiyle ilgili içerikleri mevcut. Aynı zamanda abone olabileceğiniz bir dergisi de var. Tabi ki bütün olay bu kadar değil. Aşağıda sizlere yaptığım inceleme neticesinde elde ettiğim verileri sunacağım:

  • Capital’in Facebook sayfasını takip edebilirsiniz

14 bin kişinin takip ettiği bu sayfa ekonomiyle ilgilenenler için güçlü ve canlı bir kaynak gördüğünüz gibi. 27 dakika öncesinde de paylaşım var. Yani sayfa aktif.

  • Capital’in Twitter adresini de tercih edebilirsiniz.

Twitter sayfalarında yaklaşık 30 bin kişi var takipçi sıfatında. Atılansa 3 bin civarında Tweet var. Twitter profillerinin de canlı olduğunu söylememek hata olur. 33 dakika önce atılmış bir paylaşım var gördüğünüz gibi.

  • Capital’in konuları ekonomiden emlağa, sektörlerden illere değişiyor

Capital’de çok fazla konu var. Eğer ekonomiyle ilgili takip etmeyi istedikleriniz varsa üstte tüm detayları görebiliyorsunuz. Ekonomi, sektörlere göre, illere göre, piyasalar ve finans, gündem ve yönetim gibi konular mevcut. Zengin içeriği var ayrıca. Bu alana sitenin tabanına inerek ulaşabilirsiniz siz de. Tabanındaki görünüm üstteki gibi. Tüm detaylara bu üst kategorilere tıklayarak erişebiliyorsunuz. Her başlık altında çok değerli içerikler mevcut, değerli kalemlerden hem de.

  • Capital’de benim sevdiğim kategorilerden biri yönetim kategorisi

Yönetim kategorilerinde gördüğünüz gibi trendler, liderlik ve ik gibi alanlar mevcut. Güzel konular. Sevdim açıkçası.

  • Bir diğeri teknoloji kategorisi

Teknoloji kategorisini ekonomi dergisinde sunmaları ilginç geldi bana. Ama baktığımda kategoriye çok iyi oturuyor. Özellikle de borsayla uğraşanlar için güzel kaynak.

Ne fark eder ki! blogu yazarı olarak ben Hasan Yasin Ankara’dayım. Tabi ki Capital’de Ankara ilini takip edeceğim!

Daha ne diyebilirim. Ankara ilindeki gelişmeler de var ekonomik anlamda. Takip etmeliyim bu kategoriyi. Ostim’e de ayda 1 uğramasam rahat edemiyorum yahu! (bkz. Cem Yılmaz’ın uçaktaki portakal suyu muhabbeti)

  • Fütüristler sevinebilir

Capital, size gelecekten de bahsediyor. O yüzden fütürist arkadaşlar için de güzel bir kategori var takip edebileceğiniz.

Dijital medya ajansı olan ve eğitimleri veren biri nereyi takip etmeli?

O benim sanki! Bu sitede yine bu alanda çalışanlar veya bu alanın uzmanları, ilgilileri için bir kategori var. Sosyal medya kategorisi.

  • CMO isen bir Club var Capital’de, aklın durur! (Buraya yumruk yapmış elini ısıran emoji gelebilir. Varsa tabi!)

Plaza diliyle Chief marketing officer’lar memur değil de elit olduğunu hissetmeli! Bunun için de dergi, bir klüp kurmuş 2013 yılında. Siteye girdiğinizde sevgili pazarlama liderleri, sağ taraftaki banner’lardan bu sayfayı bulabilirsiniz.

  • CEO’lar için de bir Club var!

Temel kriterleri karşılayan Chief Executive Officer’lar için de bir Club var Capital CEO Club. Israrla katılınız.

  • Capital mobil uygulamasını yayınlamış Şubat 2016’da

App Store’dan Apple insanları, Google Play’den Android’ler Capital’in uygulamasını indirebilir. Tarayıcınızdan da görüntüleyebilirsiniz.

Umarım faydalı olmuştur.

Author

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Write A Comment

Pinle!