Hizmetlerde yeni bir sayfa Enerjisa’yla

Elektrik faturası çoğumuz için moral bozucu olabilir. Saatler okunur, fatura posta kutusuna atılır. Fatura nasıl bu kadar diye hayret edilir. Kimilerimiz faturayı sözde anlayacakmış gibi inceler. Sonra bir “Hıı!”, deriz belki. Ama o fatura ödenir. Çünkü harcayan sensin arkadaş. O kadar harcamayacaktın. Geçiyorum bu olayı.

Mesele elektrik alıp alamamak. Enerjisa da bu görevi üstlendi biliyorsunuz. Ankara’da Başkent elektrik sıfatıyla hizmetleri sunuyor mesela.

Enerjisa’dan elektrik alsak da almasak da tüm işlemlerimiz onun üzerinden yürüyor. Doğal olarak faaliyetlerin çoğunu Enerjisa üzerinden bilgi alarak yapma ihtiyacı doğuyor bizlerde. Örneğin; evinize nasıl elektrik bağlatabilirsiniz, serbest kullanımdaki bir kişiyseniz nasıl daha uygun bir pakete geçebilirsiniz gibi bilgiler Enerjisa’dan alınabilir. Ama bunu çok daha güzel ve sade bir web sitesi aracılığıyla kolay bir şekilde yapabiliyoruz artık. Çünkü Enerjisa’nın web sitesi yenilendi. Alttaki bağlantıya tıklayarak erişebilirsiniz:

https://www.enerjisa.com.tr

Sayfamızdan kopmayın ama! Geri geldiyseniz devam edelim!

Enerjisa’nın yeni sitesi nasıl olmuş?

İlk izlenimlerime göre; bana acayip garip geldi. Hem kullanıcı deneyimi açısından hem de tasarımdaki beyaz alan kullanımı açısından tasarımın yetersiz olduğunu düşündüm. Ama sonra işlevselliğe ve herkesi düşünen yapısına odaklandım. Buna odaklanınca direkt olarak şu geldi aklıma; bunu bir yönetici baskısı nedeniyle tasarımdan ödün vererek hazırlamışlar. Bunu da aşırı derecede basit herkesin anlayabileceği modül modül bağlantılar, görseller ve sekmeler nedeniyle ifade ettim.

Sayfa çok sade. Menüden istediğinize erişebiliyorsunuz. İçinde yine sade bir şekilde yan menü aracılığıyla geçişler var. Kategori altına inen kategorilerle falan boğulmuyorsunuz kısaca.

Çağrı merkezini aramak yerine şikayet, rica, öneri de dahil direkt olarak neredeyse her sayfada temas kurabileceğiniz bir iletişim formu var. Sıkça sorulan sorular ve cevapları var rehber gibi hem de. Çevrimiçi işlemler sayfası ve yine çok güzel detayları var. Kampanya, kariyer sayfaları da var ama dediğim gibi sade mi sade, hafif ve kolay bilgiler ile istediğiniz veya ihtiyacınız doğrultusunda bilgilere erişebiliyorsunuz rahatça.

Sırf müşteriler için ve onlara yardım etmek için yapılmış gibi duruyor yani. Ama tasarımı da daha iyi yapabilirlerdi.

Enerjisa’daki kolaylıklar ve hizmetler neler?

Evler, iş yerleri için elektrikle ilgili işlemlerinize dair tüm bilgiler ayrı ayrı ve sade sayfalarda. Kariyer sayfasından ve kampanya sayfasından yine karışık olmayan içerikleriyle baş başa kalıyorsunuz.

Beni en çok etkileyen ana sayfadaki sütunlu bağlantılar ve sıkça sorulan sorular bölümü oldu. Başarılı olmuş bence. Bu bilgileri öğrenmek için sokakta anca birine sorarsın o da bilirse. Ama genelde yalan söylerler sizi kandırmak için, bilirsiniz. Hani, Türkiye’de herkesin fikri var ya, işte, o mesele. Anlatırlar ama ne kadar doğru! İşte! O doğru bilgi Enerjisa’nın kendi diliyle yeni web sayfasında.

Ödeme kanalları bilgisi de mevcut, görsellerden erişebilirsiniz de.

Çevrim içi işlemler sayfasında tam istediğiniz gibi hem ödeme kanalları hem talepler yapılabiliyor ve istediğiniz gibi bilgilere de erişebiliyorsunuz. Ama taban kısmındaki bilgiler hala eski web sitesini andırıyor.

İşin özetini verelim; çevrim içi işlemlerden hemen işlerinizi halledebilirsiniz. Ev için ev menüsü, iş için iş menüsüyle hizmet bilgisi alabilirsiniz. Yükümlü olduklarınız, dökümanlar gibi neye ihtiyacınız varsa ana sayfadan erişebiliyorsunuz. Kariyer sayfasından kariyer hayali kurabilirsiniz. Kampanya sayfasından ben de mi kazandım acaba diye araştırabilirsiniz. İletişim için her sayfada iletişim formu var. O da yetmezse telefon ve eposta bilgileri ve çevrim içi işlemlerde canlı görüşme özelliği var. Sade, basit, birkaç tıklamada işinizi halledebilirsiniz.

Kısaca: Enerjisa’nın web sitesi yenilendi!

Görsellere tek tek bakarak tüm anlattığım detaylara ulaşabilirsiniz;

Author

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Write A Comment

Pinle!