Top

Okulistik ile öğrenciler için internet üzerinden eğitim

Okulistik ile öğrenciler için internet üzerinden eğitim

Okulistik’i anlatmadan önce şunlardan bahsetmekte yarar var: Bu yazıyı yazma nedenim aslında bir ihtiyaçla ilgili. Bu ihtiyaç, benim ve kardeşimin de zamanında çektiği bir sıkıntıyı içerdiğinden benim ilgi alanımda ve bu yazıda.

Bir ebeveynseniz çocuklarınızın evden de eğitime erişmesini istemişsinizdir. Okuluna da destek olsun ve kendi kendine de öğrenmeyi pekiştirebilsin çocuklarımız. Ben de istedim bunu. Okuldaki hocalar istediğim gibi bilgiyi veremezdi. Ama sınavda sorarlardı veremedikleri o bilgileri.

O zamanlar bilgisayarım yoktu tabi. Ama TRT’deki Açıköğretim dersleri gibi derslere kendi elimle erişmeyi istemişimdir. Bu sayede tüm konuları tek tek öğrenebilirdim. Kısmet olmadı benim için. Sınavlara çalışırken farklı kitapları en az 3-4 defa okuyarak tamamlamışızdır bilgilerimizi. Ama bu da tabi bir kullanım alanı oluşturmadı genel kültürden başka.

Ama bir de konuları ezberleyen çocuklar vardı tabi sınavlar için. Onlarsa şu an o konuları kesin hatırlamıyordur. Planlı ve programlı çalışmak gibi sorunlarım da vardı benim hatırladığım kadarıyla. Bunu çözmem bir yılı almıştı.

Bütün sorunlarımız sadece bunlar değil. Etkileşime geçerek, sesli, görüntülü bir eğitim çok daha etkileyici olacaktır. Okullardaki eğitimlerin bu konuda tamamen yetersiz olduğunu biliyoruz.

Zamanında Vitamin diye diskler vardı. Dersler içindi tabi ama işkence gibiydi, pahalıydı da.

Ama günümüzde hem internet hem pc hem de bu tip hizmetler erişim açısından ve fiyat açısından çok uygun. Erişmek sadece bizim elimizde. Ve ben Okulistik’in ve verdiği hizmetleri, faydaları ve sunduğu özellikleri bu yüzden paylaşacağım sizlerle.

1) Okulistik nedir?

Liseye öncesinde olan öğrenciler için internet üzeriden eğitim almasını sağlayan bir platformdur. İlkokul ve ortaokul yani…

2) Okulistik’e nasıl üye olabiliriz?

Ücretsiz üye olabileceğiniz üstte altın renginde bir düğme var. Oraya tıklayınız. Alttaki sayfa açılacak. Oradan kayıt olabilirsiniz.

3) Okulistik’in ücreti var mı?

Evet, var. Değerli her şeyin bir ücreti vardır. Özel öğretmenlerin bir saatlik ders ücretinden daha az bir ücrete bir ay, 3 günlük özel öğretmenin eğitim fiyatından yine daha az bir ücrete ise bir yıl kayıt olabiliyorsunuz. Tabi bir de 3 aylık ödemesi var.

4) Okulistik kimler için?

Öğrenciler, veliler, öğretmenler veya yöneticiler tarafından kullanılıp yönetilebiliyor.

5) İçeriği kimlere göre ve neler var?

İçeriği de öğrenciler, öğretmenler ve veliler için. 8 yıllık eğitime uygun altta görebilirsiniz.

7) Takvimler ve sınavlar

Takvimleri sunmuşlar. Her şey önceden planlanmış. Tıpkı bir dershane gibi. Sınavlar, dersler belirli bir program dahilinde ilerliyor. Ders tarama gibi sınavları da mevcut.

 

6) İletişimi nasıl sağlarız?

İletişime geçip daha detaylı bilgi almak isterseniz menüdeki iletişim düğmesine tıklamanız yeterli. Karşınıza alttaki gibi detaylı ekran çıkacaktır. Telefon, adres ve form şeklinde.

Okulistik’e erişmek isterseniz siz de hemen tıklayınız!

Umarım anlattıklarım yararlı olmuştur. Daha fazla bu şekilde yeni bulduğum girişimleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Takipte kalın!

No Comments