NeoTempo.com’u sizler için inceleyeceğim. Birkaç parça izlenimimi sunacağım bu yazının devamında.

Neotempo.com hakkında

Neotempo fikir olarak 2012’de belirmiş. Whois sorgusuna göre.

Facebook’ta 2015 Ekim’inde belirmiş. Ekimin 5’inde ve 6’sında da paylaşımları mevcut.

Daha çok Onedio’ya benziyor. Rakipler kısaca. Ama Onedio gibi gece vakti sapıttığını görmedim. Düzgün ve düzeyli paylaşımlara sahip.

Neotempo Doğan Burda Dergi Yayıncılığa bağlı.

Kendi ifadelerine göre “sosyal paylaşım ağı ve haber sitesi” Neotempo. Kendileri için de bir ilkmiş belirttiklerine göre. Yani sen, ben, o, herkes paylaşımda bulunabiliyor bu sitede.

NeoTempo’da ne var?

Neotempo’da içerik ekleme var.

Neotempo’da native yani bağlam reklamcılığı var. İçerik olarak reklamınızı giriyorsunuz ve insanlara okutabiliyorsunuz yani. Ciddi erişime sahip bir reklam seçeneği.

Neotempo’da eğlenceli haberler var. Öyle diyorlar. Örneğin; “Eski mutfak eşyalarını şık eşyalara dönüştürmenin 14 yolu”, gibi listeler mevcut. Listeleri okuması çok zevkli oluyor.

Popüler kültür ögeleri mevcut. Fotoğraflar, testler, videolar, yaşam, gündem, politika, teknoloji, dünya, spor, ekonomi, bilim gibi de kategorik konular mevcut.

İyi vakit geçirmenizi sağlıyor. İçerikler güzel.

Sosyal medyada Neotempo

Facebook’ta 181 bin civarında kişi beğenmiş ve takip ediyor http://www.neotempo.com/‘u.

Twitter’da 111 takipçileri var.

Youtube’ta 36.

Facebook’taki paylaşımları çoğunlukla Neo Tempo’da yer alan makaleler, testler. Ayrıca arada canlılık olsun diye viralleşmiş İnci Caps’e ait, Youtube’ta da derlenmiş bazı videolar, görseller mevcut. Herkesin güleceği popüler medyanın çabuk tüketilen ürünleri mevcut.

Bu şekilde anlatınca tabi itici geliyor. Ama Facebook’ta fotoğrafları gezmeye başlayınca hepsini gezesiniz geliyor. Durmayı düşündüğünüzde vakit çok geç olabiliyor.

Oturup Akıllı TV’de izleyeceğiniz, Youtube’ta izleyeceğiniz komik ve ilginç video olarak ne varsa sayfada bunu paylaşıyorlar arada sırada. Aynı şekilde vakit geçirmeye uygun görseller de yine mevcut.

Neotempo verileri ne diyor?

Sosyal medya verilerine üstte erişebilirsiniz.

Analitik verilerine göre bir makalesinin okunma sıklığı 100 bine ulaşabiliyor.

Tekil ziyaretçi ortalama 3 milyona ulaşabiliyor.

Çoğunlukla trafiği sosyal mecralardan.

Web’ten gelen organik trafiği %5’e yakın.

Sayfa açılış hızı 1.5 saniye altında.

Paylaşımlar ve virallik de aylık 17 milyona yakın erişim sağlayabiliyor.

Özetle

Neotempo ilginç içerikler bulabileceğiniz, iyi vakit geçirebileceğiniz, sizin de içerik paylaşabileceğiniz bir mecra. İçerikle beraber bağlam reklamcılığı da yapabileceğiniz ve virallikten hedef kitlenize erişebileceğiniz iyi bir site.

Popüler kültür, haber ve viral içerikler gibi çabuk tüketilebilen içeriklerle Facebook’ta 181 bin kişi takipçiye ulaşıp ayda ort. 17 milyonluk erişimi yakalayabilmesi de başarılı.

Ama ne yazık ki diğer mecralarda yer almadığı için zayıf kalıyor. Snapchat’te, Google Plus’ta, Instagram’da, Youtube’ta ve Twitter’da etkin olması açıkçası içimden native reklamcılık için çok daha değerli olacağını söylüyor. Amaç bu sistemden kazanmaksa hakkını vermek gerek.

Güzel site.

Author

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Write A Comment

Pinle!