Dijital pazarlama uzmanları için sunduğum uygulamalar veya proje yönetimi yazılımı, ajanslarda ve markalarda hayati değer taşımakta. Bir pano veya tahta kullanmak kadar da zor değil bu uygulamalar.

Bir adet proje yönetimi yazılımını ihtiyacınız doğrultusunda yazılımcılarınıza hazırlatabilirsiniz. Ama hazırı varken neden zaman kaybedesiniz ki?

Sizler için hazırlamış olduğum dijital pazarlama uzmanları için proje yönetimi yazılımı listesindeki 12 uygulamadan birisini seçerek hemen projelerinizi yönetmeye başlayabilirsiniz.

Dijital pazarlama uzmanı olarak proje yönetimini nasıl gerçekleştirirsiniz; basit bir şekilde?

 1. Tüm ekibinizi bir araya getirin.
 2. Projeleri girin.
 3. Müşterilerin erişimini ve çalışanların erişimini sağlayın.
 4. Görevleri girin.
 5. Görevleri çalışanlarınız bitirsin.
 6. Sonuçları müşterileriniz görsün!

Tabi ki, arada dikkat edilmesi gereken noktalar var. Proje yönetim türleri farklı farklı. Proje uygulamaları farklı.

Proje ya da yaptığınız iş neyse, ona göre bir çözüm ve strateji izlemeniz gerekli. Size uygun olan proje yönetimi uygulamasını da seçmeniz gerekli ki uyum sorunları yaşamayın.

Proje yönetimi yazılımı: 12 adet uygulama, dijital medya, reklam, pazarlama, tasarım alanında çalışanlar ve kurumlar, markalar için

 • 1) Trello – Proje yönetimi
Dijital pazalama uzmanları için proje yonetimi yazilimi trello hyturkyilmaz dijital pazarlama
Görseli büyük görüntülemek için tıklayınız!

Trello’da organizasyonlar, listeler ve kartlar var. Üyeleri ekliyorsunuz. Ücretsiz de kullanabiliyorsunuz. En fazla özellik tabi ki işletme hesaplarında oluyor. Birçok entegre özelliği de var mesela Google Drive, Mailchimp vs. gibi.

 • 2) Asana – Proje yönetimi
Dijital pazarlama uzmanları için proje yonetimi yazilimi asana hyturkyilmaz dijital pazarlama
Büyük bir şekilde görüntülemek için tıklayınız.

Asana bugün itibariyle bir güncelleme aldı. Aldığı güncelleme sayesinde çok daha iyi bir şekilde takım çalışmasına ve görev yönetimine uygun bir hale geldi. Müşterilerinizi de ekleyerek haberdar edebilirsiniz, toplantı, içerik ve çalışma sürecine dair.

Dijital pazarlama uzmanları için proje yonetimi yazilimi basecamp hyturkyilmaz dijital pazarlama
Görsele tıklayarak daha büyük görütüleyebilirsiniz.

Basecamp’i hep çok soğuk bulmuşumdur. Daha çok yazılımcılara hitap ediyor sanki. Ama yazılım şirketlerinde de dijital medyacılar, pazarlamacılar var. :/

 • 4) Jira –  Takım yönetimi ve takibi

proje yonetimi yazilimi jira hyturkyilmaz dijital pazarlama

Jira, proje yönetiminin çok yoğun olduğu dijital pazarlama ajanslarında kullanılabilir veya daha çok teknoloji çözümü sunan start up’larda kullanılabilir. Aslen yazılımcıların kullandığı bu proje yönetimi uygulaması Scrum adı verilen proje yönetim tekniğini kullanıyor. Trello gibi…

 • 5) Glip – Takım üretkenliği

proje yonetimi yazilimi glip hyturkyilmaz dijital pazarlama

Glip proje yönetiminden biraz daha fazla aslında. Tüm takımın görev yönetimini, dağılımını, iş sürecini ve bağlı olan uygulamalarınızın etkinliklerini bir yerden görmenizi ve kontrol etmenizi sağlıyor. Dijital pazarlamacılar için ideal gözüküyor.

Ve diğerleri de aşağıda yer almakta. Tek tek inceleyiniz. Ben Trello’yu kullanıyorum. Trello’dan memnunum. Kullanımı da kolay. Siz de size göre kolay olanını bulabilirsiniz bu yazım sayesinde.

 

 • 7) DropTask – Görsel görev yönetimi
 • 8) Huddle – Takım ortak çalışma uygulaması
 • 9) Podio – Proje yönetimi aracı
 • 11) Wrike – Proje yönetimi aracı
 • 12) Azendoo – Takım çalışması, görev yönetimi
Author

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Write A Comment

Pinle!