Top

netkitap

netkitap

NetKitap Sosyal Yayınlar ve İzlenim Yapım’ın ortak yapımıdır.” diye yazmakta sitenin en altında. Bir kitap satış sitesi; içinde e-kitap, topluluk bölümleri mevcut. Telefonla arayarak sipariş verebiliyorsunuz. İnternetten kitap almanın avantajına ek olarak indirimler de mevcut sık satın alınan yayınlarda. Kelepir kitap satışları ve okur köşesi de mevcut. Yeni çıkan kitaplar için bir de program hazırlamışlar, böylece masaüstünden takip edebiliyorsunuz.

Anasayfasının yapısı çok hoş ve rahatça kitaplara ve fiyatlarına göz atabiliyorsunuz. Blogları da mevcut… En güzel yanı da tıpkı kitapyurdunda olduğu gibi ortaklık sistemlerinin olması bir e-kazanç sistemine de dahil olabilir böylece bu inceleme. Bunu da yine kendileri; “Ziyaretçileriniz NetKitap’ta gelip, sitemizden alışveriş yapmaları durumunda, yaptıkları alışverişten belli bir miktar (%3) komisyon alıyorsunuz. Başka bir deyişle, sitenizdeki bannere veya kitap linklerine tıklayarak NetKitap’a gelen ziyaretçiler, alışveriş yapmaları durumunda, bize ödedikleri tutar üzerinden %3 komisyon size gidiyor. Örnek vermek gerekirse 100 TL’lik bir alışveriş yapılması durumunda 3 TL sizin hesabınıza giriyor.” şeklinde açıklamışlar. Tıklama usülü olsaydı da daha güzel olabilirdi. Ödeme ise; “Hesabınız 30 TL üzerine çıktığında ödemeye hak kazanır.” diye belirtilmiş. Bu da iyi bir miktar ama çok fazla. Bir de stopaj ve eft kesintisi olacağından sorun olabilir tabi alt miktarlar.
Siteden yaptığım alışverişin sonunda, kitaplar ile beraber, keyif için ne istersiniz diye bir soru soruldu ve hediye olarak, elmalı tarçınlı çayı seçtim ama adı pek duyulmamış elmalı bir çay geldi bana. Yine de çok güzel bir hediye idi. Fiyatları da yeterince uygun.

Yararlı olması dileğiyle…

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Kitapyurdu başlıklı makalemizde film, kazanç ve kitap hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

Sosyolog, dijital stratejist. Dijital medya, reklam ve growth hacking eğitimleri ve hizmetleri sunarım. PC, konsol fark etmez. Oyun oynamayı severim.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious