Cevabınız elbette ise sizlere harika bir tavsiyem var. Bunu çoğu kişi biliyordur ama bilmeyenler de elbette vardır. Uzun bir aradan sonra güzel bir tavsiye ile yine geldim.

Bu bahsedecek olduğum yöntemi çoğu forumda zaten görüyor ve biliyorsunuz ama ne olduğunu anlamamış olmalısınız. Canınız film izlemek istediğinde, bir program bulmak istediğinde, dizileri yüksek kalitede ve alt yazılı izlemek istediğinizde ve bunun benzeri durumlarda birşeyler indirmek için forumlara ya da bireysel indirme linkleri sunan sitelere yönelmişizdir.

Mesela cehennem adası diye bir film var ise vizyonda, bunu indirmek istediğinizde karşınıza 200 mb’lık, rapidshare’e, hotfile’a, fileserve’e, netloadin’e yüklenmiş parçalar ile linkleri görürsünüz. Her bir parçayı indirdiğinizde ise ve extract(rar’lı olarak sıkıştırılmıştır ve çıkartmanız gerekir 1’den başlar ve eksiksiz parçalar ile sonuncu part’a kadar gider) edilir ve film karşınıza çıkar. Siz bu filmi indirdiniz de size bu hizmeti sağlayan kişi; yani filmi parçalara bölüp rar’ladıktan sonra  kaç saat upload edilmesini bekledikten sonra forum forum bu işini paylaşıma sunan; ne elde etti bu eylemden?

İşte güzel yöntem ve para kazanma şansı karşınızda!

Yapmanız gerekenleri hemen anlatayım.

  • İlk önce Rapidshare/Hotfile/Netloadin/Fileserve/ gibi dosya depolama sitelerinden birisine sign up, yani kayıt oluyorsunuz.
  • İnsanların seveceği, indirmeyi düşüneceği, aradığı birşeyi mesela vizyona girmiş bir filmi sıkıştırıp uygun parçalara bölerek kayıt olmuş olduğunuz dosya depolama sitelerinden birisine upload ediyorsunuz.
  • Her bir upload ettiğiniz linki de forum siteleri gibi ya da sizlerin açmış olduğu bloglara paylaşımda bulunuyorsunuz.
  • Depolama sitelerinin sunduğu ortaklık miktarınca her bin indirme başına belirli oranda kazancınız oluyor. Ek olarak ücretli üyeliğe başvuranlardan da para alıyorsunuz.(komisyon, mesela hotfile da her abonelikten %20 alıyorsunuz)
  • Rapidshare’i tavsiye etmem. Hızı düşük ve rapidpuan biriktirerek yine rapid’ten hesap almanıza izin veriyor.
  • Hotfile ve FileServe tercihimdir benim. Ortaklık miktarları ve kazançlar bayağı yüksek ve free(ücretsiz, düşük hızlı. ama türkiye şartlarında en yüksek hız yine aynı hıza eşit.) tarzda indirmenin hızı da yüksek yalnız her free indirme arasına 1 saat civarı pay koyduğundan indirme işlemini yapanlar modem resetlemek zorunda kalır. Bu teknik bilgiydi, gereksiz.
  • Tercih size kalmış bundan sonraki aşamada. Yararlı olması dileğiyle. Her hangi bir sorun olursa karşılaştığınız çekinmeden yazabilirsiniz…
Author

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Write A Comment

Pinle!