Film üzerine şöyle bir alıntı yapmam gerek ilk önce “X-Men’in favori karakteri Wolverine için ayrı bir film çekileceğinin duyurulmasından sonra, heyecanla beklenmeye başlayan film 1 Mayıs’ta vizyana girdi.”  Wolverine’i oynayan kişi Hugh Jackman, wolverine’in yönetmeniyse Gavin Hood. Senaryo da David Benioff’tan.

Film mutantlar ve insanlar arasındaki savaşı konu alıyor genele bakıldığında. Ama asıl üzerinde durulan Wolverine’in mutantlaşıp; nasıl, güçlü mutantların karşısına çıkabilecek güce eriştiği.

Başlangıçta küçük bir çocuk olan Wolverine, adının da Wolf’tan geldiğini belirtmek gerek,  kendi vücudunun insanlardan farklı olduğunu ve kardeşiyle bu farklılığı paylaştığını görüyor. İnsanlardan olanca güçleriyle kaçıyorlar. Abisi ve Wolverine, sayısız savaşa katılıyor savaşın birinde abisi birinde kendisi vuruluyor ama yola devam ediyorlar tabi ki. Başarılarına başarı katıyorlar. Bir gün abisi subayın verdiği emre  uymayıp subayı ve bazı saldıran askerleri katlediyor.  Wolverine ve abisi tabulaştırdıkları sırt sırta dayanışmasını kullanarak hayatta kalıp hapsediliyorlar. İdama mahkum ediliyorlar ve idam 1000 saatte gerçekleştiriliyor. Bunun üzerine bunları duyan savunma bakanlığından askerin birisi geliyor ve projelerine dahil olacaklarını ifade edip devlete hizmet edeceklerini söylüyor. Afrika’ya gidip bir maden ararken de ayrılığa düşüyor Wolverine ve o çağrıldıkları mutant grubu ve Wolverine Kanada’da bir dağ evinde okul öğretmeniyle mutlu bir yaşama başlıyor.

Abisi Victor; teker teker, dönen oyunlar nedeniyle eski gruptaki mutantları avlıyor ve sonunda Wolverine’in sevgilisi de nasibini alıyor. İntikam almaya and içen Wolverine ise o önceki savunma bakanlığından gelen askerin tekrar gelip ettiği teklife evet cevabını veriyor ve üzerinde deneyin yapılmasını kabul ediyor. Bu deney sayesinde iskeletine armandium adlı element enjekte ediliyor ve iskeleti tamamen çok güçlü bileşene sahip olan metale dönüşüyor. Daha fazlasını anlatmaya gerek yok, çünkü heyecanını alabilirim izlemeyenlerin. Zaten çoğu yerini de atlmaya gayret gösterim.

Filme dair gözlemime gelirsek, birçok hata gözüme çarptı filmde. Motorsikletin arkasından uçan patriotun sağ arka tekerleğinin patlak olmasından tutun da wolverine’in düşmesin diye kullandıkları çelik görünmez halatların görünmesine kadar hatalar… Film aksiyon ve senaryo bakımından güzel, izlenebilirliği var yalnız, birkaç sene sonra biz bu filmi, yapılan bilgisayar çalışmaları nedeniyle komedi filmi diye izleyeceğiz. Çok sıradan efektler de kullanmışlar ayrıca. Ama hikaye tatmin edici tabi. Yeni bir X-men serisinin, kaliteli emeğe sahip çıkması umuduyla…

Author

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Write A Comment

Pinle!