Top

WordPress Güncelleme Sorunum( Error Establishing Connection); Yeni Alan Adım(domain) ve Kebir Host

WordPress Güncelleme Sorunum( Error Establishing Connection); Yeni Alan Adım(domain) ve Kebir Host

Düşen takipçilerim bilirler. Ben sürekli yazan bir insandım. Ama finaller, araştırmalar ve wordpress(şu an kullandığım blog cms)’i  güncelleyemediğim için siteme yazılar yazamadım. Bir sürü ürün denedim, kitap okudum ama buraya aktaramadım. Zamanla tembelliğimden sıyrılırsam aktarmayı düşünüyorum. Üstteki 3 başlığa değineceğim. Umarım ilk ikisi işinize yarar. Yarar ise teşekkür etmeyi unutmayınız lütfen. Yalnız olmadığımı bileyim en azından 😉 Ve Teşekkür edenlere de teşekkür ederim şimdiden.

Kebir Host

Kebir Host benim barındırma hizmetlerimi ve alan adımı sağlayan servis.

İnanılmaz çaba sarf ediyorlar.

Fiyatlar da (yapılan ikramlar da) çok uygun. 🙂 Bu kadar kaliteli hizmet ve teknik bulamazsınız.

Cpanel sunuyorlar. Tam destek sunuyorlar. Teknik yönden kusursuzlar da diyebiliriz.

WordPress Güncelleme Sorunum [Error establishing connection ya da database(veritabanı) bağlantı hatası]

Sitemde bir müddet sorunlar belirdi. Her güncelleme yaptığımda başlıkta yazan hatalar veriyordu ve arka plana ulaşılmıyordu. Yedeklerden yüklemeler de işe yaramadı. Her seferinde server yedeklerini yükledi Kebir host, ama yine çözülmedi ve sitem güncellenemedi. Her an bir sorun olur endişesiyle de yazı yazmayı ertelemiştim.

Aradım taradım. Veritabanı( database) sorununun Kebir Host’tan ilk aldığım, fakat dot.tk’dan aldığım alan adını kullanmaya devam etmemden dolayı dosya sisteminin ilk alan adımı hala tanıyor olmasından kaynaklandığını gördüm. Zaten almak istediğim nefarkederki.com domaini vardı ve o da rastgeldi ve bu vesile ile alınmış oldu.

Bu birinci sorunu çözmüş oldu. İkincisi ise yedekler hala eski kayıtları içerdiğinden iyi ki yedek aldığımdan; diski sıfırlamam ve baştan herşeyi kurmam gerekiyordu.

Diski temizledim ve WordPress’in güncel sürümünü atıp kurdum ve yedekler, temalar derken yeni sitem karşımdaydı. Güncelleme yaparken de sorun yoktu ama temalar ve eklentiler sorun çıkardı bu kez. Meğer ilkinde olan sorunun kaynağı; “Kebirhost’un php mode safe ‘i on” yapmış olması imiş. Host onu da değiştirdiğini söyledi. Ben de kontrol ettim ve eklentiler hatta temalar düzgünce çalışmaya başladı. Meğer temamda bilmediğim simgeler varmış.

Yeni alan adım (nefarkederki.com domaini)

Gördüğünüz üzere, genel içeriği olan blogumun adı Ne Fark Eder ki. Dar’ül Efkar adlı bir metal grubunun şarkısından esinlenilmiştir adı ama onlarla bir alakası yoktur. Vurdumduymaz bir tavrı daha doğrusu tavrımı ifade eder. Aslında ne fark eder ki her şeyi dikkate almak gerektiğini ifade eder ve paylaşımlarda bulunur. Ne diyelim daha,, hayırlı olsun bana!

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan CRC Hatası( .cab dosyası bulunamadı) Ve Hi-Level 3x2 GB 1600 mhz Ram Seti incelemesi başlıklı makalemizde .cab, bellek ve cl9 hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

İş ve ürün geliştirir. G4ASW kurucusu, Bilge Adam dijital medya eğitmeni. Growth hacking, dijital strateji, dijital pazarlama ve performans yönetimi, sosyoloji, araştırma, tasarım, yazılım, Google Adwords, Google Analytics, Facebook & Instagram, UX, SEO, CRO, eticaret, startup, mobil uygulama ve oyun odağında profesyonel danışmanlık ve atölye çalışmaları sunar. Branding Türkiye'de, HYTürkyılmaz'da, G4ASW'da, Medium'da yazar, Youtube'de video yayınlar.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious