Top

WordPress’te bembeyaz sayfa oluşmasının (anasayfa ve arkaplanlar da dahil) iki nedeni

WordPress’te bembeyaz sayfa oluşmasının (anasayfa ve arkaplanlar da dahil) iki nedeni

  1. Bu soruna ilk rastladığım zaman çok şaşırdım ve web’i taradım. Bir sene önce idi galiba php’yi yeni öğrendiğim zamanlar. Aklıma geldi tabi sonradan.

Meğer Php dosyasını düzenleyip kaydederken boşluk bırakmışım bir satır sonu veya başında( bu kodların en başı ve en sonu olur genelde yani sayfa en başı ve sayfa en sonu). Bu boşluğu buldum ki 5-6 paragraflık bir boşluk olmuş

/* buradan ve öncesinde bir sürü kod var tabi
…?php>

satırından sonra. Nasıl bıraktığımı ben de anlamadım açıkçası. Ve belirtmek gerekir ki WordPress php kodlaması ile oluşmuştur. benim boşluk bıraktığım dosya ise wp-settings.php’ idi.

2. Ve bugün tekrar rastladım bu soruna. Bunun nedeni ise bir plug in (yani eklenti) idi. Visits and maps diye bir ziyaretçi sayaç eklentisini indirdikten sonra aktif ettiğimde ortaya çıktı ve site bembeyaz oldu. Adresler çalışıyor ama açılmıyordu. Tek nedeni olabilirdi WordPress’in sürümü ile indirdiğim plug-in uyuşmuyordu. Bunun için ftp’den siteme eriştim. Dosya dizinine girdim.

/public_html/wp-content/plugins/

‘e girdim. Buradan visits and maps yazan plug-in’i buldum ve sildim. Sorun da çözülmüş oldu şu an sitemi okuyabiliyorsunuz.

Uyarı; daima yedek almanız şiddetle tavsiyedir.

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan CRC Hatası( .cab dosyası bulunamadı) Ve Hi-Level 3x2 GB 1600 mhz Ram Seti incelemesi başlıklı makalemizde .cab, bellek ve cl9 hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

İş ve ürün geliştirir. G4ASW kurucusu, Bilge Adam dijital medya eğitmeni. Growth hacking, dijital strateji, dijital pazarlama ve performans yönetimi, sosyoloji, araştırma, tasarım, yazılım, Google Adwords, Google Analytics, Facebook & Instagram, UX, SEO, CRO, eticaret, startup, mobil uygulama ve oyun odağında profesyonel danışmanlık ve atölye çalışmaları sunar. Branding Türkiye'de, HYTürkyılmaz'da, G4ASW'da, Medium'da yazar, Youtube'de video yayınlar.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious