Top

Php için framework’ler

Php için framework’ler

Php framework’leri, içlerinde bir web uygulaması için ve kimi zaman masa üstü uygulamaları için de, tüm ve tam bir kütüphane barındıran, mvc script’leri olarak geçerler. Model- view- controller, konusuna sonradan tekrar değineceğim. Bu fw’ler kolaylıkla bir uygulama geliştirmenizi sağlar ve zaman kaybetmenizi önler.Bu fw’ler nelerdir;

  • Zend fw,
  • Codeigniter,
  • Cake…

En yaygını Codeigniter, Rasmus Lerdorf(PHP’nin yazarı) da öneriyor hızlı olduğu için ve cli desteksiz yazıldığı için. Zend ise en kurumsal olanı ve cli ile yazılabiliyor.

Bu fw’lere dair tek tek detay yazıları sonradan yayınlanacaktır.

Bu siteden de tüm php framework karşılaştırmalarını görebilirsiniz ; http://www.phpframeworks.com/

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan PHP_SAPI sabiti ve PHP_SAPI_NAME fonksiyonu başlıklı makalemizde fonksiyon, PHP_SAPI ve PHP_SAPI_NAME hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar @bilgeadam @g4asw @hyturkyilmaz

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious