Top

Yellowpages kampanyaları incelemem

yellowpages kampanyaları nefarkederki blogu

Yellowpages kampanyaları incelemem

Yellowpages kampanyaları, incelemesini sizler için yapacağım yeni bir girişim. Aslında direkt olarak Yellowpages adlı girişime ait bu çalışma. Önce sizlere Yellowpages’tan sonra kampanyalarından bahsedeyim.

Yellowpages diye bir site var web’te belki gezinirken denk gelmiştir sizlere de. Bu sarı sayfalar mantığını web’e aktaran bir proje, girişim aslında bu. Yellowpages veya Yellow Pages, dünyadaki sarı sayfalar fikrini, mantığını Türkiye’ye de taşıdı uzun bir müddet önce. 2015 yılında Türkiye’de de Wayne Foster’ın ortaklığıyla kurulan ve yönetilen Dataworks adlı şirket tarafından Türkiye’deki Yellow Pages’a ağırlık verildi.

Yellowpages, Türkiye’nin firma rehberiolarak niteliyor kendisini. Tamamen Türkçe. Aşırı detaylı kategorisi mevcut. Örnek vermek gerekirse; restoran, bar, kafe, firma tabi ki, giyim, aksesuar, moda, bakım, sağlık, otomotiv vs. diye gidiyor liste.

Yellowpages’ta aslında işinizi büyütmek için ve mobilite için çalışmalar yapabilirsiniz. Ücretli ve ücretsiz şekilde yapabiliyorsunuz tabi bu işleri de. Haritalarda yer alabiliyorsunuz, müşterilerle temas kurabiliyorsunuz. Firmanıza özel tanıtım sayfası hazırlatabiliyorsunuz. Buna süpersayfam demişler sitede. Yıllık 450 TL’ymiş KDV hariç. Dijital harita hizmeti var bu isimle yer alan. Mobilde ve haritalarda bulunmanız için. Bu hizmet de 450 TL ve KDV hariç. Yalnız süpersayfam alınca dijital haritalar da beraberinde geliyor zaten. 600 TL ve 1200 TL seçenekli olan bir de web sayfam ve web sitem hizmetleri mevcut Yellowpages’ın. Bu sayfa veya site ile de mobilde bulunabilmenizi sağlıyor. Şirketinizi ön plana çıkarabiliyorsunuz. Aslında normal web sitesi mantığı işte bu. Dijital reklamlar adıyla sundukları Türkiye’de ilk kez diye iddia ettikleri; ki aslında ben de müşterilerime böyle garanti veriyorum; Google Adwords reklamcılığı sunuyorlar. 1000 TL 1 ay 900 tıklama, 2000 TL 2 ay 2000 tıklama, 3000 TL 3 ay 3500 tıklama gibi paketleri var. Arzu ederseniz daha fazlası için temas da kurabilirsiniz. Google’da da kısaca dijital reklamlarınızı yapıyorlar ve yönetiyorlar.

Ben Yellowpages’ın daha çok mobil pazarlama, bulunabilirlik, backlink amacıyla kullanılabileceğini düşünüyorum. Güzel avantajı olacaktır kurumlar için, KOBİ’ler için.

Yellowpages kampanyaları da Yellow Pages’ın çıkarmış olduğu farklı bir girişim, yeni bir özellik. Daha yeni gibi gözüküyor tabi. Ama zamanla gelişecektir diye düşünüyorum. Bu tip girişimlerin arkasında güçlü şirketler olduğu için büyük markalar da daha fazla yer edinecektir bu kampanyalar sayfasında. Şimdilik sistemde; Beşiktaş JK Satranç Kulübü, Prins Otogaz, Fibabanka, Koleksiyon Mobilya, Wineport Lodge, Koçtaş, Yellowpages Türkiye, Michelin gibi markalar müşterileri için fırsatları, kampanyaları bu sayfada paylaşıyorlar.

Fırsat ve kampanya peşinde koşan insanlar için güzel avantaj olacaktır. Cebini düşünenler de tabi ki değerlendirecektir diye düşünüyorum. Bence ilginç geldi. Teklifler değerlendirilebilir. Ama tabi ki 2017 Ocak tarihi itibariyle yeterli değil. Sonraki zamanlarda ne kadar güçlenir ne kadar işimize yarar fırsatlar verir zaman gösterecek.

No Comments