Top

Minicik UTorrent hırsızlık yapıyor bilgisayarınızda!

uTorrent işlemcinizi çalıyor

Minicik UTorrent hırsızlık yapıyor bilgisayarınızda!

Popüler ve minicik torent istemcisi UTorrent bilgisayarınızdaki işlemciyle Bitcoin kazısı yapıyor

Bitcoin bir kripto para birimi. Borsada da yer alıyor. Sürekli inişlerde çıkışlarda. Bitcoin ayrıca bilgisayarınızdaki işlemci ve grafik kartınızın işlemcisi kullanılarak kazı işlemiyle kriptolaması yapılarak üretilebiliyor. Bu sayede para da kazanılabilinir Bitcoin kazımıyla. İngilizcesi Bitcoin mining. Bu kısa ve öz bilgiden sonra haberinize geçiyorum. Çok şaşıracaksınız!

Utorrent’i herkes sever. Küçücük yer kaplar. Dünyalara erişmenizi sağlar. İster yasal ister yasal olmayan her şeyi çekebilirsiniz bilgisayarınıza. Ama bu minicik torrent istemcisi hırsızlık yapıyor. İşlemci gücünüzü çalıyor Engadget’ın haberine göre. İşlemci gücünüzle EpicScale adlı Bitcoin kazıcısı için barındırdığı bir kod aracılığıyla Bitcoin çiftliğine destek sağlıyor ve bu sayede Bitcoin’ler şifreleme aracılığıyla üretilebiliyor.

Utorrent’in yetkilileri forumunda bazı kullanıcılar rapor ettikten sonra onaylamışlar bu gerçeği. Yüklenmesi uygulamayla beraber. Kaldırılması kolay olarak adlandırılsa da aslında durum öyle değil çünkü programlar ve özellikleri kısmında da gözükmüyor. Windows’ta arkasında kayıt girdileri bırakıyor çünkü.

Durum bundan ibaret. Ben bir müddet uTorrent kullanmayacağım. Haberler iyi gelene kadar operayı kullanmakta veya az kullanmakta yarar var.

Sizler ne düşünüyorsunuz? Olumlu ya da olumsuz tepkilerinizi bekliyorum! Mümkünse bir de paylaşmanızı rica ediyorum. 🙂

Kaynak; Engadget

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Bitcoin nedir? başlıklı makalemizde Bitcoin, ceo ve kripto hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

İş ve ürün geliştirir. G4ASW kurucusu, Bilge Adam dijital medya eğitmeni. Growth hacking, dijital strateji, dijital pazarlama ve performans yönetimi, sosyoloji, araştırma, tasarım, yazılım, Google Adwords, Google Analytics, Facebook & Instagram, UX, SEO, CRO, eticaret, startup, mobil uygulama ve oyun odağında profesyonel danışmanlık ve atölye çalışmaları sunar. Branding Türkiye'de, HYTürkyılmaz'da, G4ASW'da, Medium'da yazar, Youtube'de video yayınlar.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious