23 inch’lik Samsung Full HD Led ekran tanıtımı ve incelemesini yapacağım kendi aciz görüşlerim/deneyimlerim  ile.

Tanıtım; 1920×1080 p çözünürlük, 250 cd/㎡ parlaklık, MEGA DCR (Static CR 1000:1) kontrast, 2 ms gecikme oranına, mega dinamik kontrast değerlerine, parlaklık ayarı ile enerji tüketim kontrolüne, perspektifte bozulmayan görüş açısı ile(170˚/160˚), çoklu monitör kullanım desteği ve kaybolmayı(diyelim ki monitörlerden biri takılıyken arızalandı. O ekran yok olmadan diğer ekranda beliriyor) engelleyen sistemi ile,  akilli görüntü ayarlayıcı ile(16.7M renk), kişiselleştirilebilir kontrol paneli, çevre dostu çalışması ile(kendi kendine kapanır boştayken), tasarımı ile, ve enerji tasarrufu sağlaması(26W kullanım, 1 w bekleme tüketimi) ile harika özelliklere sahiptir. Masadaki ağırlığı 3,7 kg; taşıma ağırlığı 5,5 kg…

Benim ifadelerim ve deneyimlerim ile de anlatmak gerek elbet. Oyun onarken, film izlerken, web’te dolanırken en iyi deneyimi yaşadığımı ifade etmem gerek.  Kare değil, geniş ekran, bu sayede tasarımcılar için de göz bebeği olabilecek yapısı var tıpkı benim olduğu gibi.  Ayakta tutan aparatının tabanının belirli yerlerinde kaymasını önleyen  siyah süngerler var. Tabanı plastik, üstü krom kaplı metal yanılmıyorsam.

Ekran led olduğundan çok ama çok ince. Ekranın kenarları saydam bir cam ile kaplı. Bildiğimiz cam değil tabi. Kontrol menüsü dokunmatik. Sağda ve en altta. Cama dokunuyorsunuz mavi led yanıyor. En sağda açma kapama, hemen solunda auto yazan otomatik ayarlama tuşu, onun solunda source yazan kaynak bulucu yani HDMI-1, 2 ve analog geçişleri yapan tuş, onun solunda ses tuşu ve aynı zamanda artırma tuşu, solundaki kısa yol tuşu ve aynı zamanda eksiltme ve solunda da menü mevcut.

Ses tuşu demişken monitörün yani ekranın hemen arkasındaki portlardan biri de sese ait ama monitörde speaker yok yani hoparlör(amacı kontrol etmek), diğerleri ise; 12V’lik güç, HDMI-1, 2 ve RGB… Ekran ile beraber bütün aparatlar ve kablolar geliyor. Dikdörtgen bir kutu içinde dvd’si, dökümanları ve aparatları ile beraber…

Magic Eco özelliği ile belirli bir tasarruf seviyesine getirebiliyorsunuz ve bu sayede ekran parlaklığı değiştirilebiliniyor.

Magic Angle özelliği ile sıfır açıdan dahi kaybolmayan görüntüler elde edebiliyorsunuz.

Magic Color ile renk kontrolünü akıllı, tam ve manuel olarak seçebiliyorsunuz.

Ve  Magic Return, Cinema Mode, MagicBright3, zamanlayıcı, Renkli görüntü boyutlama Efekti, MagicWizard & MagicTune in 7,Güvenlik Modu(DownScaling in UXGA) gibi özellikleri mevcut.

Çok ama çok fazla parlak bir ekrana sahip, sadece 3 kademe ayarının olduğunu biliyorum. Ekran ile ilgili başka hiçbir sorunum yok. Alırken ekranın üzerinde kör nokta(piksellerin tam kara olmaması ya da hatalı olması gibi) ya da daire şeklinde dönen likit bölge olmamasına dikkat edin.

Fotoğrafları;

Samsung BX2350 Full hd led ekran 17"'lik monitörümün sığdığı yere sığmadı...


Detaylı bilgi için kaynaklar ve incelemesi;

  • http://reviews.cnet.com/lcd-monitors/samsung-syncmaster-bx2350/4505-3174_7-34139828.html
Author

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Write A Comment

Pinle!