E-yazar olarak yaşamınızı ikame edebileceğinizi biliyor musunuz? Bu işten gerçekten kazanan ve yaşamını sürdüren insanlar var. Birebir görüşmedim tabiki ama Face’te grupları bile var. Çok sınırlı bir grup olduğunu söylememe gerek yok sanırım.

İnternette çeşitli yerlerde yazarak kendinizi bir şekilde kanıtlamanız gerekmekte.  Tabi öncelikle -benim yöntemime göre- ilk önce blogla başlamalısınız ki kendinizi geliştirmelisiniz. Yavaş yavaş olan bir durum… Herkes bir anda yazarak şöhret olamaz ki yazıp da şöhret olmak meselesi bir Amerikan rüyasıdır zaten. Blog konusuna sonradan değineceğim nasıl olur felan diye.

Blogla başladıktan sonra tüm sosyal medyalarda yer almalısınız. Bunun için çabalamalı, okurunuzu(daha da önemlisi takipçilerinizi) artırmalısınız. Keşfedilmeyi  bekleyen bir cevher olabilirsiniz. Ama şansa bakın ki kimse sizi bulamıyordur. İşte bu yüzden normal yaşantınıza da devam ederek çeşitli siteleri okuyarak ve yorumlar yazarak ilerlemelisiniz ki izinizi bıraktığınız yerlerden dönsünler size. Tanındıktan sonra sizi takibe alırlar ve blogunuzdan reklam alarak aylık binlerce lira kazanabilirsiniz bile.

Ya da writer’s weekly adlı siteden ki ingilizcedir dili,(oradaki haberleri sizlerle paylaşırım zamanla ve dilerseniz yazılarınızı elimden geldiğince çevirerek yarışmaya katılmanızı sağlayabilirim) zaman zaman bilgiler verilmekle beraber para ödüllü yarışmalar da mevcut. Çok güzel kazanç elde edebilirsiniz ama çok iyi yazarlarla yarışırsınız bu durumda ki yeriniz iyi olmalı ve insanlar sizi beğenmeli.

Daha fazla detaya girmeden, devamındaki bilgileri sonraki günlere bırakmak istiyorum.

Yararlı olması dileğiyle…

Author

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Write A Comment

Pinle!