Top

Web’te yazarlık

Web’te yazarlık

E-yazar olarak yaşamınızı ikame edebileceğinizi biliyor musunuz? Bu işten gerçekten kazanan ve yaşamını sürdüren insanlar var. Birebir görüşmedim tabiki ama Face’te grupları bile var. Çok sınırlı bir grup olduğunu söylememe gerek yok sanırım.

İnternette çeşitli yerlerde yazarak kendinizi bir şekilde kanıtlamanız gerekmekte.  Tabi öncelikle -benim yöntemime göre- ilk önce blogla başlamalısınız ki kendinizi geliştirmelisiniz. Yavaş yavaş olan bir durum… Herkes bir anda yazarak şöhret olamaz ki yazıp da şöhret olmak meselesi bir Amerikan rüyasıdır zaten. Blog konusuna sonradan değineceğim nasıl olur felan diye.

Blogla başladıktan sonra tüm sosyal medyalarda yer almalısınız. Bunun için çabalamalı, okurunuzu(daha da önemlisi takipçilerinizi) artırmalısınız. Keşfedilmeyi  bekleyen bir cevher olabilirsiniz. Ama şansa bakın ki kimse sizi bulamıyordur. İşte bu yüzden normal yaşantınıza da devam ederek çeşitli siteleri okuyarak ve yorumlar yazarak ilerlemelisiniz ki izinizi bıraktığınız yerlerden dönsünler size. Tanındıktan sonra sizi takibe alırlar ve blogunuzdan reklam alarak aylık binlerce lira kazanabilirsiniz bile.

Ya da writer’s weekly adlı siteden ki ingilizcedir dili,(oradaki haberleri sizlerle paylaşırım zamanla ve dilerseniz yazılarınızı elimden geldiğince çevirerek yarışmaya katılmanızı sağlayabilirim) zaman zaman bilgiler verilmekle beraber para ödüllü yarışmalar da mevcut. Çok güzel kazanç elde edebilirsiniz ama çok iyi yazarlarla yarışırsınız bu durumda ki yeriniz iyi olmalı ve insanlar sizi beğenmeli.

Daha fazla detaya girmeden, devamındaki bilgileri sonraki günlere bırakmak istiyorum.

Yararlı olması dileğiyle…

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Survey Savvy Fikirlerinize ve Pazar Araştırmalarına Önem Veren Bir Anket Sitesi başlıklı makalemizde anket, araştırma ve davet hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

İş ve ürün geliştirir. G4ASW kurucusu, Bilge Adam dijital medya eğitmeni. Growth hacking, dijital strateji, dijital pazarlama ve performans yönetimi, sosyoloji, araştırma, tasarım, yazılım, Google Adwords, Google Analytics, Facebook & Instagram, UX, SEO, CRO, eticaret, startup, mobil uygulama ve oyun odağında profesyonel danışmanlık ve atölye çalışmaları sunar. Branding Türkiye'de, HYTürkyılmaz'da, G4ASW'da, Medium'da yazar, Youtube'de video yayınlar.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious