Top

Açık Artırma Fırsatları – Oportunities of Auctions

Açık Artırma Fırsatları – Oportunities of Auctions

Bu yararlanma türü dediğim kazanç şekli. Bazen insanlar elinde sürekli mal kaldığı için ya da malının değerini bilmediği için açık artırmayı çok alt seviyeden başlatabiliyor. Belki de çok tutulacağını sandığı için…

Tabi pek rağbet görmeyen ve piyasa değerinin altında olan her mal olabilir. Siz alınca daha pahalıya alıcı bulabilir. Bu da demek oluyor ki ucuza alıp değerinden satarak kazanabilirsiniz. Bu her zaman mümkün değil ama yine de elinize ufak şeyler için harcama yapabileceğiniz paralar geçer ve bütçenize katkıda bulunur. Sigara içiyorsanız ki tavsiye etmeyiz, sigara paranız olabilir, bir öğünlük yemek parası olabilir vs vs. Parayı biriktiriyorsanız daha da güzel şeyler olabilir.

Mesela ben GG’de 15 TL’ye creative’in bir mp3 çalarını aldım. 3-4 ay kullandım ve satarken 30’a sattım. İşte o zaman durumu anlayarak bu işin farkına vardım. Bluetooth headset ve telefon seçenekleri de işe yaradı.  Bazen ayda 100TL’yi geçebilirsiniz. Eğer para biriktiren bir insansanız bu sizin için çok şey ifade eder.

Sonuç olarak piyasayı iyi bilmeniz gerek ki ucuza gideni yakalayıp açık artırmayı kazanmalısınız. Böylece ürünü size göndermek zorunda kalacak satıcı. Ve siz de satabilecek ve kazanabileceksiniz.

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Kitapyurdu başlıklı makalemizde film, kazanç ve kitap hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar @bilgeadam @g4asw @hyturkyilmaz

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious