Affiliate Marketing – Satış Ortaklığı

Affiliate Marketing – Satış Ortaklığı

by Hasan Yasin Türkyılmaz Ağustos 23, 2010

Affiliate Marketing sistemi – Satış Ortaklığı pazarlaması gibi çevrilebilir belki Türkçe’ye hatam varsa mazur görün ya da alta yazın. Bu iş bir bakıma pazarlamacılık. Bu sistemin işleyişi de fotoğraftaki gibidir;

Birileri ürün sunar, siz de “Affiliate Marketing” programı sunandan bir banner alırsınız ve sitenizde ve benzeri yerlerde yayarsınız. Bu yayımdan gelen tıklamalar ya da satışlar da size komisyon olarak döner. Durum bundan ibarettir sanal ortamda.

Gerçek yaşamda biz kapı kapı dolaşıp herhangi bir kozmetik firmasının ürününü satarken aldığımız payla elde ettiğimiz kazanç sisteminin sanal ortama taşınmış halidir bu.

Bu sistemin içinde bildiğim kadarıyla Cpa, cpt ve satışa dayanan sistemler mevcut. Yani görüntülenme miktarınca, satış yaptıkça ya da tıklandıkça kazanırsınız. En iyisi tabi ki satıştır. Bir satıştan 300 doların üstüne çıkan miktarlarda kazanabilirsiniz.

Bu sistemlere dair örnekler bundan sonraki yazılarda devam edecektir.

Yararlı olması dileğiyle…

Social Shares

Bültenime kaydol!

İster soru sor, ister yazılarımdan ve etkinliklerimden haberdar ol...

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Related Articles

%d blogcu bunu beğendi: