Top

Beni Asıl Hayat Aldattı -İnceleme-

Beni Asıl Hayat Aldattı -İnceleme-

Çıkar çıkmaz aldığım bir kitap… Cezmi Ersöz’e ait… Tekin yayınları… Ekim 2009’a ait.

Parça parça yazılar mevcut ve bunların sonlarında da birer şiir. Yazılar büyük punto ile basılmış, saman kağıda. Okurken hiçbir şekilde zorluk çekmiyorsunuz. Kapağı da basit bir fotoğraf ve başlıktan ibaret.

Yatmadan okunacak kitaplardan birisi diye ayırdım ben onu. Gün boyu yorucu işlerden sıyrılınca geriye bir tek onu okuyup ferahlamış bir şekilde uyumak kalıyordu.

Bazı eksiklikler hissettim okurken. Mesela Cezmi Ersöz artık benim tanıdığım kişi değildi. Duygularını duygularımla özdeşleştiremiyordum. Çünkü yazarken bunu bizlere hissettirmemişti. Bir başkasının da bu konuda farklı düşüneceğini sanmıyorum. Hissettikleri ve hissettikleriyle orantılı imgeleminin çoğu benim imgelemimle uyuşmuyordu bu yüzden de kendi parçamı çoğu parçada bulamadım. Üzdü beni tabi bu bin bir hevesle aldığım için kitabı.  Çok akışkan bir dili var ve bağladığı çocukluk ve aşk ile ilintili parçalar da bir harika… Özellikle bütün yaşadığı karmaşık duyguları atmak, ‘O’nu unutmak için hiç bilmediği diyarlara gitmek…  Cinsellik, ruh, karşılıksız sevgi ve alkol arasında gidip gelen psikolojisi bozuk insanların yaşadığı aşkın kitabı olarak adlandırıyorum ben kitabı. Hatta kimlerin aşk yaşadığını bazen anlayamadım. Anlatılan kişi Ersöz mü değil mi, sevgilisinin kaleminden mi çıkmış… Belirsizlikler kitaba düşük bir değer vermeme neden oldu. Belki de amaç buydu Ersözce. Çünkü kişilerin saklanması gerekiyordu. bunlar birer gerçek hikaye ise kişilerin gizlenmesi gerekirdi ve bu da belirsizlik oluştururdu. Ben böyle olduğuna inanıyorum.

Genel olarak baktığımızda; kitabın dili sayesinde çabucak okunabildiği, gerçek anlamda bizi dinlendirdiği ve Ersöz’ün tecrübeleriyle, olmasa da ortaya koyduklarıyla bizler de kendimize ders çıkarabiliyoruz. Okunması hoş, ama büyük haz alacağınızı sanmayacağım bir kitap…


Bu da en ucuzundan satış bağlantısı;

Beni Asıl Hayat Aldattı Cezmi Ersöz

 

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Ayfer Tunç; Bir Deliler Evinin Yalan Yanlış Anlatılan Kısa Tarihi -İnceleme- başlıklı makalemizde anlatilan, ayfer ve deliler hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar @bilgeadam @g4asw @hyturkyilmaz

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious